Test COVID antygenowy pozwala na szybką, jakościową diagnostykę wirusa SARS-CoV-2 w próbkach wymazu z nosa lub nosogardzieli. Jest to proste badanie, wykorzystywane do wstępnej diagnozy koronawirusa. Analiza wykrywa antygeny koronawirusa w próbce. Zaleca się wykonanie tego badania w ciągu 5-7 dni od wystąpienia objawów sugerujących zakażenie SARS-CoV-2. 

Test COVID antygenowy jest stosowany jako alternatywa dla testu PCR ze względu na szybkość i prostotę wykonania, jednak negatywny wynik testu nie wyklucza całkowicie zakażenia koronawirusem. Z tego powodu w przypadku negatywnego wyniku tego testu zalecane jest jego uzupełnienie o test genetyczny w kierunku COVID.

test antygenowy koronawirus Mineola Laboratoria

 

 

 

 

Jak przygotować się do badania?

Szczegółowe informacje o przygotowaniu do badania znajdują się w tabelce.

 

Gdzie wykonać test antygenowy COVID ?

Aktualne lokalizacje punktów pobrań oraz godziny otwarcia znajdują się w zakładkach:

·       Punkt Pobrań - Prądnik Biały

 

Laboratorium Mineola Kraków dostępna jest także opcja COVID TAXI dla testu antygenowego (z dojazdem do klienta) na terenie Krakowa (minimum 3 osoby) i na terenie okolic Krakowa  (minimum 5 osób). 

 

* Sugerowany czas wykonania badań jest orientacyjny, w przypadku niestandardowych sytuacji niezależnych od Laboratorium może ulec zmianie.