ColoAlert - nieinwazyjny test genetyczny w kierunku raka jelita grubego:

  • sprawdzanie poziomu mutacji KRAS,
  • sprawdzanie poziomu mutacji BRAF,
  • oznaczenie ilościowe ludzkiego DNA w kale,
  • test na krew utajoną w kale FIT,
  • zestaw pobraniowy w cenie badania,
  • ColoAlert PLUS - dodatkowo konsultacje wyniku z lekarzem gastroenterologiem.

 

  • ColoAlert  / 997,00 zł / próbka kału / wynik do 12 dni*
  • ColoAlert PLUS  / 1197,00 zł / próbka kału / wynik do 12 dni*

 

Jak przygotować się do badania i pobrać próbki do badania ColoAlert:

  • nie wymaga specjalnego przygotowania, diety, ani użycia środków oczyszczających jelita,
  • nie należy pobierać materiału podczas menstruacji, krwawienia z przewodu pokarmowego (hemoroidy), biegunki,
  • instrukcja pobrania

ColoAlert – test na raka jelita grubego z próbki kału

Rak jelita grubego znajduje się w czołówce najczęściej diagnozowanych nowotworów złośliwych.[1] W dzisiejszych czasach, gdy nowoczesna medycyna rozwija się w niesamowitym tempie, posiadamy coraz więcej narzędzi do wykrywania i zapobiegania chorobom na wczesnym etapie. Jednym z takich innowacyjnych rozwiązań jest ColoAlert – test przesiewowy w kierunku raka jelita grubego.

Dlaczego ColoAlert?

Test ColoAlert to badanie przesiewowe nowej generacji, które dzięki zaawansowanej analizie DNA nowotworowego obecnego w próbce kału, umożliwia szybkie i precyzyjne wykrycie potencjalnych zagrożeń. Co więcej, wykonuje się je bezboleśnie i nieinwazyjnie, co sprawia, że jest dostępne dla każdego – bezpośrednio z domowego zacisza.

To, co szczególnie ważne w przypadku tego testu to:

  • Wysoka skuteczność  w wykrywaniu raka jelita grubego i zmian, które mogą zapowiadać rozwój nowotworu. To bardzo ważne, aby wykrywać je jak najwcześniej, kiedy szanse na wyleczenie są największe. Badania naukowe potwierdzają 85% swoistości i 92% czułości dla badania.[2]
  • Proste pobranie próbki kału - pobranie próbki jest bardzo proste i zajmuje tylko kilka minut. Specjalnie przygotowany zestaw zawiera wszystko, co potrzebne, aby każdy z nas mógł pobrać próbkę w komfortowych warunkach własnej toalety.
  • Brak przygotowań -  aby wykonać test ColoAlert nie potrzeba stosować żadnej specjalnej diety, odstawiać przyjmowanych leków czy oczyszczać wcześniej jelit, co sprawia, że jest on niezwykle wygodny i nie koliduje z codziennymi obowiązkami ani rutyną, umożliwiając zadbanie o swoje zdrowie
  • 100% bezpieczeństwa - wykonanie badania jest bezbolesne i nieinwazyjne, czyli nie powoduje żadnych powikłań.
  • Szybki wynik - wynik dostępny jest do 12 dni roboczych, co pozwala na natychmiastowe podjęcie ewentualnych dalszych kroków medycznych lub cieszenie się spokojem ducha, wiedząc, że wszystko jest w porządku.

Dla kogo badanie ColoAlert?

ColoAlert jest dla osób, które chcą się upewnić, że ich jelita są zdrowe i nie rozwija się w nich rak. Skorzystać z niego mogą ci, którzy boją się, nie chcą lub nie mogą wykonać kolonoskopii przesiewowo. Test ten potrafi wykryć pierwsze niepokojące sygnały przed pojawieniem się jakichkolwiek objawów nowotworu.

Należy jednak pamiętać, że nie jest zalecany dla osób z chorobami krwawiennymi układu pokarmowego (jak np. hemoroidy) czy cierpiących na przewlekłe zapalne choroby jelit – te schorzenia mogą zaburzać wyniki.

Certyfikacja i zaufanie

ColoAlert został opracowany przez renomowane niemieckie laboratorium Mainz Biomed i jest posiadaczem certyfikatu CE-IVD. Potwierdza to jego wiarygodność i bezpieczeństwo. Test został szeroko przetestowany i jest dostępny w wielu krajach, w tym w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, czy Włoszech. Od sierpnia 2023 jest dostępny także w Polsce.

Dowiedz się więcej

Jeśli masz dodatkowe pytania lub chciałbyś umówić się na badanie, nie wahaj się skontaktować z naszym zespołem specjalistów w laboratorium Mineola. Jesteśmy tutaj, aby dostarczyć Ci wszystkich niezbędnych informacji i potrzebne wsparcie.

Nie czekaj aż będzie za późno - zadbaj o swoje zdrowie już dziś.

 

Pamiętaj, test ColoAlert to wyrób medyczny i powinien być stosowany zgodnie z dołączoną instrukcją używania.

 

[1] Didkowska J., Wojciechowska U., Barańska K., Miklewska M., Michałek I., Olasek P., Nowotwory złośliwe w Polsce w 2021 roku [RAPORT], Warszawa 2023.

[2] Dollinger MM et al., Early Detection of Colorectal Cancer: a Multi-Center Pre-Clinical Case Cohort Study for Validation of a Combined DNA Stool Test, (2018), ClinLab 64(10), 1719-1730.

 

*Sugerowany czas wykonania badań jest orientacyjny, w przypadku niestandardowych sytuacji niezależnych od Laboratorium może ulec zmianie.